מה זה בלון הרזיה?

השמנת יתר הינה בעיה חמורה, הפוגעת במיליוני אנשים בכל רחבי העולם. השמנת היתר נפוצה בכל הגילאים ובכל מצב סוציו-אקונומי, והסובלים מהשמנת יתר חריפה עשויים לחוות התדרדרות במצבם, כולל התפתחות בעיות אורתופדיות, מחלות לב, כולסטרול, סכרת ומכאובים אחרים, שמהר מאוד מורידים את איכות החיים ואפילו מאיימים בקיצור משמעותי בתוחלת החיים שלהם.

אם אתם סובלים ממשקל עודף, (BMI מעל 30) ומחפשים דרך להקל על תהליך ההרזיה – אנו מציעים לכם טיפול המשלב שימוש בבלון מיוחד קיבה למשך 6 חודשים ואימוץ הרגלי אכילה בריאים. התהליך מלווה בפיקוח קפדני של רופא מומחה ודיאטנית.  זו הדרך הטובה ביותר להגיע לתוצאות ארוכות טווח, ולעיתים הסיכוי האחרון להמנע מניתוח לקיצור קיבה או פעולות פולשניות אחרות.

מדובר בהליך הרזיה שבשימוש מעל 25 שנה, שלווה במחקר מדעי. מחקרים רבים בדקו את ההשפעה של בלונים שונים ואת היעילות של הגישות השונות להחדרת בלון קיבה. על בסיסם פותח בלון הקיבה להרזיה heliosphere® NewTech תוצרת חברת הליוסקופ הצרפתית, שמספק כיום הליך הרזייה באמצעות בלון קיבה מהיעילים והבטיחותיים ביותר. הבלון הינו בלון אוויר ואינו דורש ריקון או ניפוח במהלך כל תקופת ההרזיה.

כיצד פועל בלון קיבה?

בלון קיבה זהו התקן עשוי מחומר בטיחותי (פולימר) המוחדר לחלק העליון של הקיבה, מה שמביא להקטנת השטח התוך-בטני ומביא לתחושת שובע לאחר צריכת אוכל צנועה יחסית. בלון ההרזיה מאפשר התמודדות עם בעיה עיקרית בקרב הסובלים מהשמנת יתר – חלל בטני מורחב שגורם לאכילת יתר או תחושת רעב חזקה. למעשה בלון הקיבה מרגיל את הגוף להרגלי אכילה בריאים יותר באמצעות השפעה עדינה ובלתי פולשנית על מערכת העיכול.

מה ההבדל בין הרזייה באמצעות בלון לבין שיטות הרזיה אחרות?

במקרים רבים, אנשים הסובלים מהשמנת יתר מגיע למצב כה נואש בשאיפתם להקנות לגופם יופי ובריאות שהם מוכנים לפנות לכל שיטה על מנת  להשיג את המטרה המיוחלת.

^

דיאטה – השיטה המקובלת ואפילו המובנית מאליו להרזיה. מדובר ביצירת מאזן קלורי שלילי (כלומר לשרוף יותר מאשר צורכים) ופעילות גופנית מאומצת. אך כל מקרה לגופו, ובמקרים מסוימים זה לא עוזר, או שהאדם לא מסוגל להתמיד ללא דחיפה משמעותית ברמה הגופנית. כך לעיתים יש צורך בהתערבות משמעותית יותר – הניתוחים הבריאטריים.

^

שאיבת שומן – פתרון מיידי ברמה החיצונית, אך ללא שינויים מהותיים באורח החיים, השומן יחזור מהר מאוד, ולעיתים אפילו עם “חברים”. יתר על כן, זה עשוי לפתוח מעגל קסמים שבו יש צורך לעשות ניתוח שכזה לעיתים קרובות, על כל הנזקים המתמשכים שנגרמים עקב הרדמה מלאה לעיתים קרובות, סימנים שנותרים על הגוף ועוד.

^

ניתוח טבעת – הניתוח הבריאטרי ה”פשוט” ביותר (בהתחשב בעובדה שאין ניתוחים פשוטים ועצם ההרדמה המלאה כבר מוסיפה לסיכון), הכולל מיקום של טבעת שוודית על גבי הקיבה. הטבעת יוצרת שינוי במבנה הקיבה ומחלקת אותה לשני חלקים: העליון הקטן שהופך לבעל היקף של 15-30 מ”ל ומונע זלילה מוגברת. אך מדובר בפיתרון שלא יעזור לאנשים שאוהבים לנשנש מתוקים ולשתות משקאות ממותקים, משום שניתוח הטבעת לא ימנע מהם תענוגות אלה. הירידה במשקל היא מאוד הדרגתית.

^

ניתוחי קיצור קיבה (שרוול) – מדובר בהליך ניתוחי פולשני ומסוכן יותר משאיבת שומן ומניתוח טבעת, משום שמדובר במניפולציה על האיברים הפנימיים, על כל המשתמע מכך. אחוזי ההצלחה לאחר ניתוח קיצור קיבה לא חד-משמעיים ובמקרים מסוימים אנשים לא מצליחים להתמיד בהרגלי אכילה בריאים, סובלים מסיבוכים בריאותיים ועדיין חוזרים להשמין. מדובר בהליך שלמעשה מוציא מהגוף חלק משמעותי מהקיבה ושינוי המבנה שלה. בגוף לא נשאר כל גורם זר ואין פגיעה ברצף עיכול האוכל, אך עדיין מדובר בהליך הנחשב להרבה יותר מסוכן מניתוח טבעת.

^

מעקף קיבה – ניתוח “ותיק” בתחום הבריאטרי. מדובר בשינוי מבנה הקיבה ובספיגת המרכיבים התזונתיים השונים. מטרת הניתוח היא ליצור כיס קיבה בנפח מוקטן המתחבר ישירות למעי הדק, מבלי לעבר בשאר הקיבה (ומכאן שמו, בזכות עיקוף זה). ניתוח זה מביא שינויים הורמונליים ודורש נטילה של ויטמינים חיוניים מתוספים, משום שיכולת הספיגה הטבעית של הגוף יורדת.

^

בלון הרזיה – מדובר במוצא האחרון שניתן לנסות לפני ניתוחי טבעת, שרוול או מעקף קיבה. מדובר בהליך שדורש פיקוח של מומחה במערכת העיכול, אך הוא לא כולל שינויים בלתי הפיכים במבנה הפנימי ואינו דורש הרדמה מלאה. מדובר בניסיון שניתן לעשות לפני הפנייה לפתרונות הרדיקליים, משום שניתן לעשות את הניתוחים גם לאחר הניסיון לרזות עם בלון קיבה.

מתי כדאי להיעזר בבלון קיבה (בלון הרזיה)?

כאשר עודף המשקל פוגע בבריאותכם

כאשר רוצים לרדת בצורה מהירה ובזמן קצר יחסית

בתור מוצא אחרון לפני ניתוח לקיצור קיבה/שרוול, שהינו דרסטי ובעל השלכות בריאותיות לכל החיים.

בתור סיוע לסובלים מעודף משקל שמונע מהם להתגייס לצבא

כפי שניתן לראות, קיימים פתרונות בריאטריים רבים, אך חלקם בלתי הפיכים ומסוכנים. לקבלת מידע מפורט על הליך הרזייה יעיל ובריא המותאם לכם אישית – פנו אלינו לקביעת פגישת ייעוץ עם רופא גסטרו מומחה.

יצירת קשר
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support